Krem pod oczy – niezbędnik każdej kobiety

Krem pod oczy – niezbędnik każdej kobiety

Najlepszy krem pod oczy to przede wszystkim efektywny krem pod oczy, jaki pełni wszelkie bieżące potrzeby naszej skóry. Do 25. roku życia niewątpliwie starczy nam wykorzystywanie subtelnego, nawilżającego kremu pod oczy, jaki zabezpieczy skórę w tymże miejscu przed przesuszeniem. Jednakże po 25. roku życia, kiedy mamy już do czynienia z początkami mechanizmu starzenia się skóry, powinniśmy sięgnąć po krem pod oczy, jaki dzięki ilości właściwych elementów wzmacniających będzie w stanie poradzić sobie z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi.

Od kiedy używać krem pod oczy?

Kremy pod oczy można używać niezależnie od wieku. Sięgać mogą (natomiast chociażby powinny) po nie kobiety z cerą dojrzałą, jak również nastolatki. Należałoby zapamiętać, iż włókna kolagenowe rozpoczynają znikać zaraz po 20 roku życia. Wiąże się to z tymże, iż skóra twarzy, jak i owa pod oczami, stopniowo rozpoczyna tracić miękkość. Można spowolnić owe mechanizmy, sięgając po kremy pod oczy.

Jak dobrać doskonały krem pod oczy?

W aptekach łatwo trafić na kosmetyki dedykowane do pielęgnacji skóry dookoła oczu. Nie starczy jednak zakupić pierwszy, jakiego pudełko nam się spodoba. Nie chcąc dać się zwieść chwytom marketingowym, warto będzie wziąć pod uwagę skład. Efektywny krem pod oczy będzie miał ustalone treści czynne. Doskonale sprawdzi się krem pod oczy z kwasem hialuronowym. Tenże element jest zwykle w naszej skórze, lecz z wiekiem obniża się jego produkcja. Odpowiada za nawilżenie oraz blokuje stratę wody.

Czemu tak istotne jest nawilżenie skóry?

Większość spośród nas ma przesuszoną skórę dookoła oczu. Traci ona ponieważ niezwykle błyskawicznie wilgotność. Więc także tak ogromną popularność uzyskały kremy z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny element skóry. Zabezpiecza ją przed suszeniem oraz wiotczeniem, odpowiedzialny jest za wiązanie wody. Niestety, z wiekiem mamy go jeszcze mniej, natomiast zaraz po czterdziestce jego ilość drastycznie maleje. Kwas, jaki znajduje się w kremach tworzy na skórze typ filtru oraz utrzymuje wodę.

Jak używać krem pod oczy?

Ilość kremu nie winna przewyższać rozmiaru głowy zapałki, na jedną powiekę – zbytnia aplikacja wywoła wrażenie ociężałości. Wieczorna pielęgnacja skóry pod oczami winna odbywać się na parę godzin przed snem, gdyż elementy nawilżające, jakie nie są przyjmowane poprzez skórę, zachowają wodę oraz mogą wywoływać obrzęk. Podczas nakładania kremu, nie rozciągaj, ani nie pocieraj terenu dookoła oczu! To może jedynie zniszczyć cienką skórę, jaka łatwo podlega deformacji. Nie stosuj także artykułu wprost pod oczami (jak najbliżej linii wzrostu rzęs), gdy nie ma na to danych wskazań wytwórcy.

Dodaj komentarz