Kawa nie jedno ma imię

Do lamusa odeszły już czasy, gdy dwie łyżeczki mielonej kawy zalewaliśmy wrzątkiem i czekaliśmy aż czarny napój nabierze szatańskiej mocy. Dziś dzięki ekspresom ciśnieniowym możemy cieszyć się kawą nie tylko aromatyczną i łatwą w przygotowaniu, ale także mająca pozytywny wpływ na nasz organizm.

Niezastąpione espresso

Podstawą wszelkich kawowych napoi jest tradycyjne espresso, które w bardzo szybki sposób przygotowuje ekspres do kawy ciśnieniowy. Odpowiednio zmielone ziarna kawowe, są zalewane wodą o temperaturze 92°C i pod ciśnieniem przynajmniej 15 barów. Dzięki tej specyficznej obróbce kawa zachowuje to, co w niej najlepsze. Espresso nie tylko zachwyca doskonałym smakiem, bogatym aromatem, ale i zawiera wiele cennych dla zdrowia substancji. Dzięki sporej zawartości kofeiny i pysznej kawowej piance każdego poranka sięgają po nie miliony ludzi. Mała, czarna i mocna kawa stawia na nogi i sprawia, że nabieramy energii do działania.

Różnorodność kawowych napoi

Dobre, przyrządzone z dobrego gatunku ziaren kawowych espresso stanowi podstawę większości kaw, które są serwowane przez najlepsze ekspresy do kawy. Na bazie espresso powstaje doskonałe cappuccino, które zwieńczone pianką ze spienionego mleka i posypane odrobiną cynamonu, wanilii, kakao lub karmelu jest rozkoszą dla podniebienia. Dzięki niewielkiej kawie o ogromnej mocy możemy także przyrządzić trójwarstwowe macchiato. Podawane w wysokiej szklance o grubych ściankach cieszy oko niebanalnym wyglądem. Polacy bardzo często sięgają także po café latte. Lekka, mleczna kawa jest doskonałym napojem towarzyszącym miłośnikom czarnego napoju podczas popołudniowych spotkań z przyjaciółmi. Smak latte możemy zmienić dzięki dodaniu do napoju kilku kropel syropu smakowego.

Bez względu na to czy jesteśmy zwolennikami mocnego, porannego espresso czy wybieramy lżejsze napoje powstające na jego bazie musimy wiedzieć, że nie ma możliwości zaparzenia idealnej kawy bez dobrego ekspresu ciśnieniowego.

Dodaj komentarz