Jakie są rodzaje ławek z betonu?

Jakie są rodzaje ławek z betonu?

Ławki z betonu stanowią nieodłączny element krajobrazu miejskiego. Łączą przy tym w sobie solidną konstrukcję nóg z estetycznym wykonaniem siedzisk i oparć. Wśród różnorodnych modeli dostępnych na rynku, możesz zastanawiać się, którą opcję wybrać. Zobacz, jakie są rodzaje ławek z betonu i na które warto zwrócić uwagę. 

Jakie są rodzaje ławek betonowych? Podział ze względu na tworzywo 

Jednym z popularniejszych rozwiązań w przypadku siedzisk miejskich są ławki z betonu płukanego z kruszywem. Wykorzystanie betonu płukanego w produkcji ławek nadaje im naturalny wygląd, który doskonale komponuje się z otoczeniem parków, placów czy alejek. Dodatkowo, pokrycie betonu wybranym kruszywem nie tylko wzmacnia konstrukcję, ale także nadaje ławkom wyjątkowy charakter.

Równie popularną propozycją są także ławki betonowe z betonu architektonicznego. Takie modele, zazwyczaj dostępne w odcieniach szarości, mogą być barwione w masie lub malowane, co pozwala na uzyskanie różnorodnych efektów wizualnych. Ta kategoria ławek łączy w sobie trwałość z estetyką, sprawiając, że są one doskonałym uzupełnieniem miejskiego krajobrazu. Ławka betonowa to idealne rozwiązanie w przestrzeni miejskiej. To zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny dodatek. 

Różnorodność modeli dla zróżnicowanych potrzeb

Zastanawiasz się, gdzie kupić ławkę betonową? Postaw na sprawdzony sklep. Archipark jako producent ławek betonowych, oferuje szeroki wybór modeli, dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji. Klienci mogą wybierać spośród ławek z oparciem lub bez, pojedynczych i podwójnych, jednostronnych i dwustronnych. Oferują także ławki z podłokietnikami oraz bez, co pozwala na dostosowanie ich do różnych funkcji i użytkowników.

Jak montowane są ławki betonowe? 

W zależności od modelu ławki mogą być montowane do gruntu na różne sposoby. Niektóre modele mogą także być pozostawione nieprzytwierdzone ze względu na swój duży ciężar. Modele, które nie wymagają mocowania, są łatwe w instalacji i elastyczne w ustawieniu. To z kolei ułatwia ich przemieszczanie w przestrzeni miejskiej. Oczywiście są za ciężkie, aby ktoś samodzielnie mógł taką ławkę przenieść, a tym samym był w stanie ją ukraść. Ale dzięki brakowi mocowania, ławkę betonową można dużo łatwiej przestawić w razie rearanżacji parku, czy skweru. 

Dostawa i montaż ławek betonowych — o czym pamiętać? 

Z uwagi na rozmiary i wagę, ławki z betonu są dostarczane do klienta w formie elementów do samodzielnego montażu. Proces dostawy odbywa się za pomocą palet, które dostarczy Ci firma kurierska lub dedykowany transport. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia bezpieczeństwo przewozu, ale także umożliwia łatwy montaż na miejscu, przyspieszając wprowadzenie tych trwałych elementów do przestrzeni publicznej.

Jak więc widzisz, ławki z betonu stanowią nie tylko praktyczne elementy wyposażenia przestrzeni miejskich, ale są również estetyczne i trwałe. Dzięki różnym rodzajom betonu oraz szerokiej gamie modeli ławki te są doskonałym wyborem dla miast, parków, czy miejsc wypoczynku, nadając im niepowtarzalny charakter oraz zachęcając do korzystania z miejskich przestrzeni.

Dodaj komentarz