Jaka klimatyzacja do domu?

Każdy, kto myśli o klimatyzacji do domu, oczekuje przede wszystkim, że będzie ona skuteczna, cicha, energooszczędna i tania. Na rynku mamy coraz większy wybór, a co za tym idzie – coraz łatwiej się w tym pogubić. Zwłaszcza, jeśli na co dzień nie interesujemy się techniką i nie mamy rozeznania. Jaka klimatyzacja do domu będzie najlepsza? Jacy producenci są godni uwagi i o czym warto pamiętać, żeby inwestycja nie okazała się porażką?

Rodzaje klimatyzatorów i sprawdzeni producenci

W świecie, w którym coraz bardziej dążymy do komfortu i usprawnień w codziennym życiu, klimatyzacja w domu staje się popularnym rozwiązaniem. Nie ma w tym nic dziwnego – zmiany klimatu przyczyniają się do upalnych dni latem, a pocenie się i męczenie we własnym domu byłoby nonsensem.  Na początku warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami klimatyzatorów dostępnymi w sklepach. Obecnie często sięga się po:

  • prosty, cichy i uniwersalny klimatyzator typu split,
  • klimatyzator typu multisplit do dużych domów
  • klimatyzatory kasetonowe – chociaż częściej wybierane są do lokali usługowych, znajdują zastosowanie także w niektórych domach.

Przetestowani i zaufani producenci klimatyzatorów to między innymi: Toshiba, Mitsubishi, Samsung, LG, GREE, Midea, AUX i Rotenso. Wybór najlepiej skonsultować z doradcami z firmy specjalizującej się w sprzedaży klimatyzatorów. Przybliżą oni różnice między efektywnością, stopniem głośności czy zużyciem prądu.

Klimatyzacja a zdrowie – czy to na pewno dobre rozwiązanie w domu?

Masz wątpliwości, bo słyszałeś złe informacje o klimatyzatorach? Krążące w społeczeństwie przekonanie, że klimatyzacja w domu generuje infekcje, to oczywiście mit. Sama klimatyzacja nie jest przyczyną zachorowań, a jedynie jej nieprawidłowe użytkowanie. Zasada korzystania z klimatyzacji w domu jest prosta: różnica temperatur pomiędzy wnętrzem domu a warunkami na zewnątrz, nie może być większa niż 7 stopni Celsjusza. Warto również pamiętać o regularnym przeglądaniu klimatyzatora. To urządzenie, które tak jak każde maszyna, może ulec zepsuciu. Czynności konserwacyjne będą przy okazji zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów.

Warto wybierać kompleksową ofertę – klimatyzator + montaż

Szukając idealnego klimatyzatora do domu, najlepiej skorzystać z kompleksowych ofert. Wybór i zakup klimatyzatora to tylko ich część. Dobrze byłoby, żeby jeden i ten sam dostawca zajął się nie tylko sprzedażą, lecz także montażem urządzenia. Najprostszym powodem jest po prostu uniknięcie komplikacji związanych z tym, że druga osoba/druga firma coś zepsuła. Sprzedaż i montaż w jednym jest też wygodny, a to właśnie tego oczekujemy jako klienci.

Klimatyzacja domowa dla osób z Warszawy i okolic

Interesuje Cię profesjonalna klimatyzacja? Odwiedź klimatyzacja Piaseczno i skontaktuj się z nami! Mieszkańcy Warszawy, Grójca, Pruszkowa, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego, Milanówka i innych pobliskich miejscowości, mogą skorzystać z usług firmy Strefa Klimy. To zespół specjalistów, który pojawi się w Twoim domu i przeprowadzi audyt wraz z darmową wyceną. Podpowie Ci i doradzi jaki klimatyzator sprawdzi się najlepiej w Twoim domu.

Jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę, Strefa Klimy przygotuje dla Ciebie ofertę i umówi się na montaż klimatyzacji. Dodatkowym atutem jest serwis i działania naprawcze (gdyby ewentualnie pojawiły się jakieś problemy) ze strony firmy. Gwarancja kompleksowej obsługi na każdym etapie umowy jest tak naprawdę gwarancją bezpieczeństwa i satysfakcji z podjętej decyzji.

Raz zakupiona i zainstalowana klimatyzacja w domu może służyć Ci przez lata. Warto więc poświęcić czas na konsultacje ze specjalistami, aby podczas następnych i wszystkich kolejnych wakacji cieszyć się maksymalnym komfortem.

Dodaj komentarz