Jak wybrać kolory do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać kolory do pokoju dziecięcego?

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykończenia powierzchni ścian w pokojach dziecięcych jest oczywiście pokrycie ich farbą. Rzadko kiedy zastanawiamy się jednak na tym, jaki kolor powinniśmy zastosować na ścianach w pokoju naszego dziecka, aby pokój tworzył nie tylko spójną kompozycję, ale również odpowiadał upodobaniom i zmysłowi estetycznemu naszego dziecka. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy aranżacji pokoju dziecięcego?

Aranżacje pokoju dziecięcego

Już na samym początku rozważań na temat wykończenia pokoju dziecięcego należy wyraźnie zaznaczyć, że pokój dziecięcy musi stanowić spójną całość i jednorodną koncepcję. Stosowanie wszelkich możliwych stylów może odnieść efekt odwrotny od zamierzonego. Aranżacja pokoju dziecięcego nigdy nie jest zadaniem prostym i szybkim!

Farby do pokoju dziecięcego

Malowanie pokoju dziecięcego należy rozpocząć od wybrania odpowiedniej farby. Stosując farby zmywalne mamy szansę na dłuższe cieszenie się daną barwą pomimo upływu czasu i inwencji twórczej naszej pociechy (nie od dziś wiadomo, że dzieci dość często wyrażają się kreatywnie na powierzchniach ścian). Wybór producenta danej farby ma tutaj drugorzędne znaczenie, gdyż niemal wszyscy producenci mają tego typu farby w swojej ofercie, a jednocześnie wszystkie farby dostępne na polskim rynku mają odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

Kolorystyka do pokoju dziecięcego?

Niemal wszyscy architekci wnętrz są zgodni – do pokoju dziecięcego najbardziej nadają się stonowane barwy tworzące spójną całość. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że dziecięcy pokój ma być nudny i szary – zastosować możemy liczne kolorowe akcenty, jak chociażby w postaci pasów czy wzorów na ścianach. Pozostałości kolorowej farby możemy również wykorzystać do framugi drzwi, okien czy nawet pomalowania półek na ścianach. Wszystko to może sprawić, że dziecięcy pokój będzie jednocześnie pełen barw i spójny kompozycyjnie.

Podsumowując, najtrudniejsze jest wybranie odpowiednich barw do pokoju dziecięcego. Samo malowanie ścian jest jedną z łatwiejszych rzeczy w przypadku domowych remontów i z powodzeniem może zostać wykonane przez nas samych w ramach domowych oszczędności.

Dodaj komentarz