Jak promować konto na Instagramie?

Jak promować konto na Instagramie?

Dobrze skonstruowane konto na Instagramie to potencjalne narzędzie pracy, które w pewnym momencie może stać się jednym z ważniejszych dochodów. Właśnie z tego powodu, coraz więcej ludzi decyduje się na zakładanie tematycznych kont, które są prowadzone w formie bloga i mają za zadanie przyciągnąć jak największą ilość osób na nasz profil. Ilość obserwujących w przypadku Instagrama ma kolosalne znaczenie i wpływ na to, czy profil będzie zwiększał zasięgi czy też popadnie w stagnację. Choć wydaje się, że budowanie dobrego konta na Instagramie to łatwizna, w rzeczywistości trzeba się trochę napracować, żeby w tej materii osiągnąć jakiś sukces.

Powiększanie zasięgów

Instagram jest serwisem bazującym na algorytmach, dlatego tak ważnym jest, aby korzystać z dostępnych elementów pomocniczych, które każdy użytkownik ma do dyspozycji oraz być aktywnym. Instagram bezustannie wprowadza nowe zmiany i ulepszenia, które tak naprawdę mają służyć użytkownikom. Jednym z takich ulepszeń są obecne od pewnego czasu Insta Stories, czyli krótkotrwałe relacje na Instagramie. To wyjątkowo wygodne narzędzie, które można wykorzystać w celach marketingowych. Analizy ekspertów wykazały, że osoby regularnie umieszczające relacje w swoich profilach, mają znacznie większe zasięgi, a ich konta szybciej zdobywają nowych obserwujących. Taka sama sytuacja dotyczy osób, które stosują opisy w postaci hasztagów. Hasztagi to nic innego jak pewnego rodzaju namiar na treści zbieżne z tym, czego akurat poszukujemy. Dzięki nim możemy swobodnie poszukiwać konkretnych tematów u różnych użytkowników. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie hasztagów pod własnymi postami. Tylko w ten sposób będziemy mogli wzbudzać zainteresowanie osób, które faktycznie na dłużej zatrzymają się na naszym profilu.

Zdjęcia wysokiej jakości

Nie ma co ukrywać, że Instagram to platforma bazująca na fotografiach. Jeżeli tylko zależy nam na tym, aby nasze konto stało się popularne, to musimy także zatroszczyć się o oprawę wizualną. Zdjęcia na Instagramie to pierwsza rzecz, jaką widzi drugi użytkownik. Warto zadbać o to, aby spełniały podstawowe kryteria estetyki i po prostu intrygowały odbiorców.Nie oznacza to jednak, że każdy posiadacz konta aspirującego do bycia popularnym powinien zaopatrzyć się w aparat fotograficzny z najwyższej półki i przejść przez szereg kursów fotograficznych. Do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy nam średniej klasy smartfon z wbudowanym aparatem oraz dobre źródło światła. To o świetle powinniśmy pamiętać przede wszystkim oraz o dobrej kompozycji.

Dodaj komentarz