Jak pozbyć się starych mebli? Sposoby na legalne wyrzucenie gabarytów

Jak pozbyć się starych mebli? Sposoby na legalne wyrzucenie gabarytów

Zmiana aranżacji mieszkania zazwyczaj wiąże się z wymianą części, a nawet większości mebli w domu. Wiele osób nie wie co w takiej sytuacji zrobić ze starymi meblami i chowa je w piwnicy, garażu lub wolnym pokoju. Jest to rozwiązanie tylko na krótką metę, ponieważ stare meble mogą zajmować sporo miejsca i w pewnym momencie staną się po prostu problematyczne. Nie wiesz co zrobić ze starymi meblami, z którymi wolałbyś się już pożegnać raz na zawsze? Oto sposoby na legalne pozbycie się odpadów wielkogabarytowych takich jak szafy, wersalki i komody.

Co zrobić ze starymi meblami, które zajmują miejsce w domu?

Sposobów na to, co można zrobić ze starymi meblami, jest naprawdę wiele. Jeśli niektóre z nich nadają się jeszcze do użytku, to dobrym pomysłem będzie ich sprzedanie. Jeśli chcesz się ich szybko pozbyć, to wystarczy, że wystawisz je na portalu aukcyjnym i zaproponujesz atrakcyjną cenę. Niektóre meble możesz nawet oddać za darmo, jeśli naprawdę nie chcesz, aby już zajmowały przestrzeń w Twoim garażu czy piwnicy. Z pewnością znajdzie się kilku chętnych na kanapę czy komodę w całkiem dobrym stanie.

Kolejnym pomysłem jest odnowienie starych mebli. Możesz je przemalować, dodać nowe klamki, obić nową tapicerką, nałożyć lakier itd. Taki przedmiot od razu stanie się atrakcyjniejszy i być może znów będzie pasował do aranżacji Twojego domu. Zawsze możesz też oddać odnowione meble komuś z rodziny lub znajomych. Niekiedy miejsca takie jak schroniska na zwierząt itp. przyjmują kanapy i fotele, które nadają się jeszcze do użytku i wykorzystują je w pomieszczeniach dla zwierząt. Co jednak w momencie, gdy stare meble nie nadają się do użytku lub naprawdę ekspresowo chcemy się ich pozbyć?

Pomoc profesjonalnej firmy

W dzisiejszych czasach wywóz starych mebli do punktu, który składuje tego typu odpady, nie jest bardzo problematyczny. Tak naprawdę wystarczy, że wynajmiesz kontenery na śmieci Warszawa i przewóz gabarytów pozostawisz w rękach profesjonalnej firmy. Skorzystanie z takiej usługi ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz samodzielnie martwić się transportem starych mebli do punktu, który może być bardzo oddalony od Twojego miejsca zamieszkania. Wystarczy wykonać jeden telefon do firmy, określić jakiej ilości mebli chcesz się pozbyć i umówić się na wykonanie usługi w określonym terminie. Ostateczny koszt wywozu mebli zależy oczywiście od ich ilości oraz wielkości. Wstępną wycenę możesz jednak poznać przez telefon i przygotować się na koszty z tym związane.

Dodaj komentarz