Jak nadać paletę kurierem do Niemiec?

Nasz zachodni sąsiad to nie tylko atrakcyjny rynek pracy. To także silna gospodarka, która przyciąga wielu kontrahentów, a nasze firmy coraz częściej współpracują z niemieckimi. W efekcie wzrasta również wymiana handlowa i towarowa, co sprawia, że przedsiębiorcy chętnie szukają szybkich i rzetelnych kurierów dostarczających paczki i palety do Niemiec. Oczywiście z usług najlepszych przewoźników korzystają również klienci indywidualni.

Jak nadać paletę do Niemiec?

Tanie palety do Niemiec znacząco wpływają na eksport i import towarów. Dla wielu firm takie stałe usługi są podstawą prowadzonej działalności. Inni z przewozów kurierskich korzystają okazjonalnie. W każdym wariancie niezwykle ważne jest to, by dopasować konkretną uwagę do swoich potrzeb. By wysłać paletę do Niemiec, wystarczy wypełnić online formularz zamówienia. Jest on intuicyjny. W odpowiednie miejsca wpisuje się wagę i wymiary przesyłki. Należy również podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy, ponieważ wielu przewoźników uzależnia wycenę także od odległości, jaką paleta musi pokonać. Klienci mogą również wybrać różnego rodzaju opcje dodatkowe. Najczęściej wpływają one na cenę, ale także pozwalają dostosować usługę do konkretnych potrzeb. Na tej podstawie zostaną przedstawione oferty różnych kurierów wraz z kosztami oraz prognozowanym czasem doręczenia. Po wybraniu najlepszej opcji wystarczy zapłacić oraz wydrukować list przewozowy. Kurier odbierze paletę do Niemiec w systemie rampa-rampa. Zazwyczaj przyjeżdża po przesyłkę specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem i należy mu zrobić odpowiednio dużo miejsca na podjeździe.

Jak przygotować paletę do Niemiec?

Standardowa podstawa pozwala przewozić do Niemiec duże i ciężkie przesyłki oraz te, które wymagają dodatkowej stabilizacji, czy też nie mieszczą się w tak zwanych normach narzucony przez kurierów. Z drugiej strony paleta sprawia, że ładunki są bezpieczniejsze, a ich transport czy załadunek łatwiejszy i dlatego to jedna z najchętniej wybieranych opcji w transporcie. Trzeba pamiętać oczywiście o tym, że w przesyłce do Niemiec nie mogą znaleźć się towary zabronione w transporcie na mocy krajowych i międzynarodowych restrykcji. Lista ładunków wykluczonych jest także zależna od przepisów konkretnego przewoźnika, dlatego trzeba je uważnie sprawdzać. Do Niemiec można wysyłać przesyłki na półpalecie o wymiarach 80×60 cm, na postawie Euro – 120×80 cm lub większej 120×100 cm. To standardowe platformy, które świetnie sprawdzają się w transporcie międzynarodowym. Zawsze trzeba je dopasować do wymiarów ładunku oraz jego ciężaru.

Do Niemiec można wysłać paletę o maksymalnej wadze do 1000 kg i wysokości do 200 cm. Najczęściej usługa jest realizowana w przeciągu 72 godzin, co jest niezwykle istotne dla nadawców i odbiorców. Z opcji dodatkowych najczęściej wybierają oni dodatkowe ubezpieczenie oraz przewóz materiałów niebezpiecznych ADR.

Dodaj komentarz