Flair show, czyli niesamowity pokaz sztuki barmańskiej

Godzina „zero” zbliża się nieubłaganie, a Ty nadal nie masz pomysłu jak urozmaicić koktajl party dla znajomych? Chcesz, by przyjęcie było oryginalne i niebanalne? Zaproś na nie profesjonalnych barmanów do wynajęcia, którzy zrobią pokaz barmańskiego show. Wprawisz w zachwyt wszystkich swoich gości.

Flair show to pokaz żonglerki butelkami, kieliszkami, owocami, lodem i wszystkim co można znaleźć na barze. Finałem tego pokazu jest zrobienie doskonałych drinków, ale seansem jest sam pokaz. Barmani potrafią sprawić, że butelki, shakery i kieliszki zaczynają żyć własnym życiem – tutaj przestaje działać grawitacja. Będą nimi potrząsać, podrzucać, obracać, a wszystko to w akompaniamencie twoich zachwyconych gości. Każdy barman na swoim show używa własnych tricków, żeby każdy z jego pokazów być emocjonujący i niepowtarzalny. Drink, którego zrobienie zajęłoby normalnie kilkanaście sekund barman na pokazie flair potrafi robić kilka minut żonglując składnikami niczym cyrkowiec.

Standardowy flair show składa się z kilku elementów. Zaczyna go podrzucanie napełnioną do połowy butelką z alkoholem, czyli working flair.

Barman dba o to, by napój się nie wylał. W drugiej części show –tzw.  exhibition flair goście będą mogli zobaczyć wirującą w powietrzu butelkę. Pokaz kończy najczęściej fireshow, który połączony jest z „zianiem” ogniem. Całość natomiast odbywa się na tle muzyki, dostarczając widzom niesamowitych emocji.
Nie musisz się martwić o potrzebne składniki, barmani przynoszą swoje produkty i szkło potrzebne do zrobienia pokazu i jeśli myślisz, że to tylko banalne podrzucanie butelek, to grubo się mylisz. W takt muzyki barman wybierze butelkę, żonglując nią wleje zawartość do shakera, to samo zrobi zresztą składników. Wyobraź sobie, że nawet kruszenie lodu w wykonaniu profesjonalnego barmana będzie czynnością ekscytującą. Na koniec, po długiej drodze z butelki, poprzez shaker i sprawne ręce barmana drinki gości trafią do ich kieliszków, w sposób finezyjny… jak przystało na barmańskie show.

Po takim pokazie nalewanie drinków, nigdy już nie będzie takie samo…

Dodaj komentarz