Dlaczego randkowanie w sieci jest popularne?

Randki w sieci z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Aż 3,5 miliona Polaków przyznało, że chociaż raz w życiu odbyło randkę przez Internet. Skąd ta popularność wirtualnych spotkań? Na pewno do czynników mających wpływ na rosnące zainteresowanie randkami online musimy zaliczyć pandemię. Wiele osób w trakcie lockdownów skarżyło się  na samotność, a randki w sieci były jedyną opcją poznania kogoś nowego. Jakiejkolwiek bliższej interakcji. Jednak już wcześniej aplikacje i portale randkowe miały masę zwolenników i aktywnych użytkowników. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie możemy szukać w różnych źródłach. Z całą pewnością jest to prosty sposób na poznanie nowej osoby i dużo mniej zobowiązujący niż spotkania na żywo. Zobacz dlaczego randki online https://www.boonga.pl/warszawa cieszą się dużą popularnością. 

Anonimowość w sieci 

Randkowanie to dla wielu osób trudna sztuka. Nie każdy ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Łatwiej mu pisać niż rozmawiać na żywo, a wykonanie pierwszego kroku nie jest obarczone ryzykiem odmowy prosto w oczy. Wszystko co zostaje przepuszczone przez wirtualny świat staje się nieco mniej intymne. Łatwiej napisać do nieznajomej osoby, w momencie kiedy nie czujemy presji spojrzeń, a ewentualna odmowa nie jest tak personalna jak w na żywo. W sieci do pewnego stopnia możemy być anonimowi. W profilu randkowym podajemy tyle informacji, na ile mamy ochotę. Możemy zmienić imię, jeśli nie czujemy się pewnie podając swoje prawdziwe. Napisać o naszych zainteresowaniach, a nie o zatrudnieniu. Jeśli rozmowa nie będzie się kleić, to łatwo ją przerwać. Dużo łatwiej niż w spotkaniu na żywo. Randki online dzięki swojej anonimowości zdejmują z nas presję. Oczywiście najlepiej jest wstawić swoje zdjęcie i mówić prawdę, tylko tak nawiążemy prawdziwą relację. Jednak mamy możliwość wyboru i niewiele nas zobowiązuje. 

Dopasowanie charakterów 

Aplikacje takie jak Tinder czy Badoo umożliwiają nam wybranie kategorii wiekowej osób, które przeglądamy, ich odległość od nas oraz płeć. Są to podstawowe kryteria, na podstawie których dobierane są propozycje dla nas. Użytkownicy często w opisach podają swoje zainteresowanie, widzisz zdjęcie danej osoby i już na wstępnie możesz określić, czy chcesz nawiązać z nią kontakt, czy też przeglądasz dalej. 

Nieco inaczej zaprogramowane są portale randkowe takie Sympatia.pl czy eDarling.pl. Zakładając profil na tych serwisach wypełniasz szczegółowe ankiety, które pozwalają na określenie Twoich zainteresowań oraz typu osobowości. Zaproponowane osoby będą dopasowane do Twojego profilu, dzięki czemu już na samym początku możesz zauważyć, co macie ze sobą wspólnego. To dosyć efektywny sposób dobru, który później weryfikuje prywatna rozmowa. 

 

Dodaj komentarz