Czy marihuana medyczna odurza?

Czy marihuana medyczna odurza?

Medyczna marihuana była używana od wieków w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak przewlekły ból, nudności i niepokój. Jednak nadal istnieje wiele nieporozumień związanych z jego odurzającymi efektami. Wiele osób wierzy, że marihuana medyczna podniesie ich na haju, podobnie jak marihuana rekreacyjna, ale nie zawsze tak jest.

Głównym psychoaktywnym składnikiem konopi jest tetrahydrokannabinol (THC), który powoduje euforyczne i odurzające efekty powszechnie związane z używaniem marihuany. Medyczna marihuana zazwyczaj zawiera niższe poziomy THC niż odmiany rekreacyjne, co zmniejsza prawdopodobieństwo wywołania „haju”. W rzeczywistości niektóre szczepy medycznej marihuany zawierają wyższe stężenie kannabidiolu (CBD), który, jak wykazano, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, nie powodując żadnych efektów psychoaktywnych.

Ile można mieć medycznej marihuany?

Medyczna marihuana stała się popularną alternatywą dla tradycyjnych leków dla osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak rak, jaskra i stwardnienie rozsiane. Jednak jedną z największych obaw wśród pacjentów jest to, ile marihuany medycznej mogą mieć.

Ilość medycznej marihuany, którą pacjent może legalnie posiadać, różni się w zależności od stanu. W większości stanów pacjentom zezwala się na posiadanie określonej ilości suszonych kwiatów konopi lub ich odpowiedników w innych formach, takich jak artykuły spożywcze lub koncentraty. Limity różnią się znacznie w zależności od stanu, przy czym niektóre pozwalają na zaledwie dwie uncje, a inne na maksymalnie osiem uncji.

Ważne jest, aby pacjenci używający medycznej marihuany rozumieli obowiązujące w ich stanie przepisy dotyczące ograniczeń posiadania. Pacjenci powinni mieć również świadomość, że przekroczenie tych limitów może skutkować konsekwencjami prawnymi, takimi jak grzywny, a nawet pozbawienie wolności.

Jaka medyczna marihuana jest dostępna w Polsce?

W Polsce rośnie popyt na medyczną marihuanę. Jednak nie wszystkie formy konopi są dozwolone w kraju zgodnie z polskim prawem. Tylko określone rodzaje produktów na bazie konopi są legalnie dostępne do celów leczniczych.

Jednym z takich produktów jest Sativex, spray do ust zawierający ekstrakty THC i CBD https://cannatherapy.pl/medyczna-marihuana-w-walce-z-bolem/. Lek ten stosowany jest w celu złagodzenia objawów wynikających ze spastyczności lub bólu neuropatycznego w przebiegu stwardnienia rozsianego. Inną postacią medycznej marihuany, którą można przepisać w Polsce jest Bedrocan, który zawiera suszone kwiaty lub pąki o różnej zawartości THC i CBD.

Co więcej, w Polsce pacjenci mają również dostęp do oleju kannabidiolowego (CBD), który nie zawiera żadnych związków psychoaktywnych, takich jak THC, ale zapewnia liczne korzyści zdrowotne, takie jak właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Należy zauważyć, że tego rodzaju marihuana medyczna wymaga recepty lekarskiej, zanim będzie dostępna dla pacjentów w Polsce.

Dodaj komentarz