Akcesoria konferencyjne – obowiązkowy dodatek w każdej sali

Akcesoria konferencyjne – obowiązkowy dodatek w każdej sali

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się mieć okazję do przebywania na sali konferencyjnej. Czy zwróciłeś uwagę na akcesoria konferencyjne, jakie się w niej znajdują? Z pewnością tak. Im więcej akcesoriów mamy do dyspozycji na sali, tym większy komfort pracy, a także samopoczucie uczestników. Oto akcesoria konferencyjne, jakich nie może zabraknąć na sali konferencyjnej.

Akcesoria konferencyjne

Nowoczesne konferencje najczęściej są prowadzone w postaci prezentacji wyświetlanej za pomocą rzutnika, dlatego projektor wraz z osprzętem jest obecnie koniecznością. To wręcz niewyobrażalne, aby zamawiający musiał przywozić swój sprzęt lub wynajmować go od osób postronnych. Nieodłącznymi elementami całego zestawu jest elektroniczny wskaźnik, laptop, tablet lub komputer stacjonarny, a także stałe łącze internetowe.

W przypadku wynajęcia sali na każdego rodzaju szkolenia warto zadbać, aby oprócz białej tablicy ścieralnej nie zabrakło na niej markerów w różnych kolorach, a także chusteczek ścieralnych wraz ze środkami ułatwiającymi zmazywanie. Nawet jeżeli szkolenie jest prowadzone przy użyciu nowoczesnych technologii w postaci prezentacji wyświetlanej przy pomocy rzutnika, to czasem przydaje się tradycyjna tablica, na której możemy zapisywać notatki ważniejsze pojęcia, czy też odpowiedzi na pytania zadawane przez użytkowników. Czasem wymaga się również od wynajmującego salę, aby w ramach szkolenia przy każdym stanowisku znajdowała się woda do picia, bądź sok oraz kartki papieru, oraz długopisy, aby osoby biorące udział mogły zapisać notatki.

Akcesoria konferencyjne – komfort i wygoda

Bez względu na to, czy w sali trwa szkolenie, czy konferencja warto zadbać o wygodę uczestników. Same krzesła to nie wszystko, powinniśmy pomyśleć również o komforcie i wygodzie osób biorących udział w spotkaniu. Z pewnością sprawdzą się tutaj podłokietniki i blaty. Niewygodne ułożenie rąk może sprawić, że bardzo szybko uczestnicy szkolenia poczują się zmęczeni i znużeni. Podłokietnik i blat to nie tylko miejsce do ułożenia naszych rąk. Na rozłożonym blacie możemy postawić kawę, położyć telefon lub wygodnie notować.

Warto również pomyśleć o akcesoriach konferencyjnych, które poprawią jakość i czas pracy osób z obsługi. W szczególności mowa tutaj o łącznikach do krzeseł, które pomogą nam w bardzo szybki sposób ustawić w równych rzędach krzesła, ale też szybciej przestawić je w inne miejsce. Natomiast dla uczestników konferencji, czy szkolenia jest to dodatkowa gwarancja stabilności. W celu ułatwienia pracy osób z obsługi warto zaopatrzyć się w metalowe wózki do transportu krzeseł i stołów. Mogą one również posłużyć do przewożenia innych rzeczy o większych gabarytach na przykład zapasu wody mineralnej.

Sala konferencyjna – o czym jeszcze warto pamiętać?

Dla ogólnej wygody uczestników warto pomyśleć o kąciku przeznaczonym jako szatnia. W przypadku, gdy nie dysponujemy wolną przestrzenią do urządzenia w niej szatni, powinniśmy zaopatrzyć się w wieszaki, tak aby każdy uczestnik mógł swobodnie powiesić okrycie wierzchnie. Nawet gdy organizator szkolenia nie zapewnia cateringu dla osób biorących udział w szkoleniu to warto pomyśleć o kąciku, gdzie uczestnicy będą mogli napić się kawy lub herbaty, a także poczęstować przekąską. W tym celu wśród akcesoriów konferencyjnych powinny znaleźć się zaparzacz do kawy lub duży ekspres oraz zastawa.

Dodaj komentarz