Bałkany – wakacje dla ambitnych

Takie wycieczki wiążą się bowiem z tłumem turystów na każdym kroku oraz z dość wysokimi kosztami. Dlatego też obecnie rosnącą popularnością cieszą się wyprawy do krajów bałkańskich. Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja czy Albania to kraje, które są w stanie zaoferować ogromną dawkę emocji, ale też wiele niesamowitych atrakcji turystycznych, których często próżno można szukać w innych częściach Europy.

Dużą zaletą wycieczek na Bałkany są niskie ceny. Koszt dwutygodniowej wycieczki zorganizowanej dla jednej osoby może wynieść nawet 1000 zł. Równie niskie są koszty wyżywienia i utrzymania już tam na miejscu. Warto tu zaznaczyć, że aż cztery tamtejsze stolice znalazły się w rankingu dziesięciu najtańszych dla turystów miast Europy. Młodzi ludzie chętnie wybierają taki sposób spędzania wakacji, gdyż Bałkany kojarzą się z czymś tajemniczym, niedostępnym, ryzykownym, ale też wielobarwnym. To rejon, który wprost tętni życiem i prosi się o obejrzenie.

Atrakcji turystycznych na Bałkanach jest wiele. Można wręcz powiedzieć, że są one mniej więcej takie, jakie czekają na turystów w innych regionach Europy, a jednak pozbawione tłumów i obdarzone nutą ekstremalności. Turyści mają tu do dyspozycji warianty dla osób preferujących rekreację, jak i dla miłośników aktywnie spędzanego czasu. Do wyboru turystów są więc: