Biżuteria na topie

Dawniej obowiązywała zasada mówiąca, że trzeba eksponować swoje bogactwo.

Oznaczało to, że kobiety obwieszały się wprost złotą i srebrną biżuterią. Obecnie nie jest to już jednak dobrze widziane a co więcej uchodzi za wyraz kiczu i złego smaku. Aby dobrze wyglądać na co dzień trzeba umiejętnie dobierać biżuterie. Wystarczą dwa stylowe dodatki aby być modnym. Hitem salonów ostatnio są naszyjniki z dużymi koralami.

Nie drogie łańcuchy z diamentami lecz proste wyraziste i oryginalnie stylizowane. Najlepiej wyglądają połączenia dwóch maksymalnie trzech kolorów. Taki naszyjnik sprawi, że nawet najskromniejszy strój nabierze nowoczesnego charakteru. Nie modne są już natomiast duże pierścionki i kolczyki w kształcie kół. Preferowane są drobne, delikatne ozdoby podkreślające urodę.

Jeśli chodzi o bransoletki to najbardziej stylowe są te imitujące starocie w kolorze brudnego złota lub nowoczesne takie do których można dołączyć różnego rodzaju zaczepki. Najlepiej jeśli jest ich na dłoni kilka. Tylko tak biżuteria jest dziś na topie. Inne wzory muszą poczekać na ponowne wejście w łaski stylistów.

Osoby, które lubią nosić biżuterię mogą cieszyć się nią również przez całe lato.

Jest jednak pewna reguła, którą warto przestrzegać. Należy pamiętać o naszej wygodzie oraz komforcie. Zbyt wiele biżuterii nie wygląda ładnie, a ponadto nie będzie nam w niej wygodnie. To jednak nie powód by całkowicie zrezygnować z ulubionych wisiorków, pierścionków czy kolczyków. Możemy nadal czuć się modnie, a przy tym nie ryzykować brakiem komfortu.

Warto rozważyć zmniejszenie ilości noszonych przez nas dodatków. Możemy np. nosić jeden łańcuszek, jeden pierścionek oraz kolczyki. Dzięki temu nadal będziemy wyglądały czarująco oraz doskonale czuły się w swoim ciele. Dobrym rozwiązaniem jest również sztuczna biżuteria. Jest ona bardzo lekka dlatego możemy sobie pozwolić na noszenie większej ilości tego typu dodatków.

Ta opcja na lato jest wręcz wymarzona dla fanek biżuterii. Ostatnio modne stają się rękodzieła, dlatego warto obejrzeć się na bazarkach czy nawet w Internecie za ręcznie robionymi kolczykami lub bransoletkami. Dzięki temu mamy większe szanse na to, że nie spotkamy osoby posiadające identyczną biżuterię co nasza.