Lokale dla studentów

Mieszkanie przygotowane pod wynajem dla studenta powinno być wyposażone zupełnie inaczej  niż dla rodziny z dwójka dzieci. Dlatego jeśli nosisz się z zamiarem spełnienia oczekiwań przyszłych inżynierów i magistrów powinieneś podejść do tego bardzo poważnie.

Wymagania studentów w miarę rozwoju techniki bardzo się zmieniły, stad sa zupełnie inne niż kilkanaście lat temu. W obecnych czasach nie wystarczy już tylko niezbyt wygodne lóżko czy materac i mała kuchenka gazowa. Jeśli masz 3 pokoje powinieneś w jednym z nich zaplanować salon z aneksem kuchennym. W pozostałych dwóch zaplanuj odrębne pokoje dla studentów.

W zależności od powierzchni mogą to być pomieszczenia dla jednej lub dwóch osób. W każdym z pokoi powinno mieścić się jedno lub dwa łóżka i koniecznie biurko. Studenci naprawdę się uczą i potrzebują do tego odpowiedniej przestrzeni. Niezbędna jest również szafa, w której powiesza swoja odzież. Jeśli mówimy o kuchni musisz w niej umieścić niezbędne sprzęty takie jak lodówka, piecyk gazowy – najlepiej z piekarnikiem.

Możesz tez zakupić kuchenkę mikrofalową, toster, czajnik elektryczny i frytkownicę. Studenci często korzystają z półproduktów. Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne w postaci żywych kwiatów doniczkowych – przed wynajęciem mieszkania spytaj czy znajda czas na ich pielęgnację. Częściej jednak właściciele mieszkań decydują się na kwiaty sztuczne.

Nie możesz tez zapomnieć o telewizorze. Studenci zwykle nie posiadają własnych sprzętów i jeśli szukają mieszkań to w pełni wyposażonych, co zwiększa również kwotę za wynajem całego mieszkania. W łazience najlepiej jeśli zamontujesz kabinę prysznicowa – studenci nie maja zbyt wiele czasu by wylegiwać się w wannie, za to z prysznica korzystają kilka razy dziennie. Nie zapomnij tez o pralce automatycznej.  Jeśli do mieszkania przypisana jest piwnica, dobrze, aby również była dostępna dla wynajmujących, dlatego ze studenci bardzo często korzystają z rowerów. Ci, którzy maja auta skorzystają z miejsc parkingowych.