Kupowanie ubrań ciążowych

Minęły już czasy, kiedy wszystkie ciążowe ciuchy swoim wyglądem przypominały bure worki. Dziś przyszłe mamy mają ogromny wybór ubrań na każdą porę roku: od zimowych tkanin dzianinowych, aż po lekkie, bawełniane letnie bluzeczki. Jak nie pogubić się w tym gąszczu i wybrać to, co najbardziej nam odpowiada?

Na początek warto zajrzeć do swojej szafy. Być może sporo ciuchów, które się tam znajdują, będziemy mogły założyć w czasie ciąży. Na naszą uwagę zasługują przede wszystkim lekkie sukienki, tuniki, legginsy, materiałowe spodnie, bluzki oversize i luźne swetry. Przekopmy też szafę partnera – może użyczy nam swoich T-shirtów do chodzenia po domu?

Teraz pora na zakupy. Jeśli w czasie przeglądu garderoby zauważyłyśmy luki, które trzeba wypełnić na te kilka miesięcy, przejrzyjmy dział ciążowy. Szukajmy tam przede wszystkim specjalnych spodni z gumą w pasie. Przydadzą się nam na późniejszych etapach ciąży, ponieważ dobrze zabezpieczają duży brzuch – i maluszka. Inne ubrania możemy spokojnie kupić na zwykłym dziale. Moda na oversize nie przemija, dlatego każda przyszła mama znajdzie tam coś dla siebie.

Nosimy pod sercem nowe życie, dlatego warto dumnie unieść głowę do góry i nie ukrywać tego faktu przed światem. Jeśli czujemy się pewnie i atrakcyjnie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy podkreślały ciążowy brzuch. Wybierajmy więc lekko dopasowane ubrania, miękko układające się na ciele.

Wiele teraźniejszych przyszłych mam powita swoje maleństwa w miesiącach zimowych. To oznacza konieczność kupienia kurtki, pod którą zmieści się 8,9 – miesięczny brzuszek. Jeżeli chcemy zaoszczędzić i wybrać taki fason, który posłuży nam jeszcze po ciąży, zdecydujmy się na przykład na rozszerzany ku dołowi płaszcz.

Bielizna ciążowa to element garderoby, na którym nie warto oszczędzać. Aby utrzymać swój komfort przy szybko rosnącym biuście, co jakiś czas kupujmy nowy stanik – za każdym razem idealnie dopasowany. Pod koniec ciąży możemy rozejrzeć się za biustonoszem do karmienia.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ubrania kupujemy, warto spojrzeć na metkę. W ciąży najlepiej sprawdzają się naturalne tkaniny, które przepuszczają pot. Przyszłe mamy często mają problem z napadami gorąca i wzmożoną potliwością, dlatego odpowiednie ubranie zapewni oczekiwany komfort.