Jak walczyć z pryszczami i wągrami w zaciszu domowym?

Jak walczyć z pryszczami i wągrami w zaciszu domowym?

domowe maseczki na pryszcze i wągry

Domowe sposoby na radzenie sobie z pryszczami i wągrami to niemal wiedza tajemna przekazywana z pokolenia na pokolenie. Receptury które znały już nasze babki niczym magiczne mikstury, pozwalają nam wspomóc naszą skórę w pozbywaniu się pryszczy i wągrów. Przekazywane z matki na córkę i dalej koleżankom, pozwalają wykorzystać naturalną moc składników do sporządzenia maseczek z tego co mamy pod ręką.

Uniwersalne Drożdże.

Drożdże znamy wszyscy. Używamy ich do pieczenia chleba i ciast oraz do wyrobu napojów fermentowanych. Jednak ich dobroczynna moc pozwala też kompleksowo zadbać o cerę. Bogate w witaminy z grupy B, wapń, żelazo, selen, chrom oraz kwasy nukleinowe, świetnie nadają się na domowe maseczki na pryszcze i wągry, które złagodzą podrażnienia i stany zapalne, oczyszczą skórę jak delikatny peeling i osuszą zaognione zmiany.

Do maseczki należy użyć drożdży rozrobionych w ciepłym mleku na gładką emulsję. Jeśli mamy problemy z łuszczeniem się suchej skóry można dodać do emulsji kilka kropel oliwy. Maseczkę należy nałożyć na twarz dość grubą warstwą i zmyć po odczekaniu 15 do 30 minut.

Cudowny miód.

Jednym z najbardziej cennych składników, który zawierają domowe maseczki na pryszcze i wągry jest miód. Zawiera on sporo witaminy A, C i witamin z grupy B, które wpływają na kondycję skóry.  Bogaty w kwasy owocowe i olejki eteryczne ma działanie antybakteryjne i lekko złuszczające.

Do maseczki potrzebny jest miód i sok z cytryny, można dodać również rozdrobnione płatki owsiane, które wzmocnią efekt pozwalając pozbyć się wągrów. Powstałą mieszankę zaleca się nałożyć na twarz na 20 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. Miód można też wykorzystać do punktowego obsuszania pryszczy. Zmieszany w stosunku 1:1 z cynamonem nałożyć na noc na krosty. Rano zaczerwienienia i pryszcze powinny być o wiele mniejsze.

Magiczna moc ziół.

Od wieków zioła pomagają ludziom we wszystkich aspektach życia. Leczą, upiększają, poprawiają samopoczucie. Maseczka z szałwią skutecznie pozbędzie się bakterii z naszej skóry i poprawi jej koloryt. Rumianek złagodzi zaczerwienienia i przyspieszy gojenie. Krwawnik pomoże przy stanach zapalnych skóry. Wystarczy zioła rozdrobnione na proszek zmieszać z jogurtem tak by powstała w miarę gęsta emulsja i nałożyć  ją na twarz. Tak sporządzona mikstura sprawi że zaczerwienienia zbledną, a nawilżona jogurtem cera będzie miękka i gładka, ale nie błyszcząca.

Naturalne składniki z jakich stworzymy domowe maseczki na pryszcze i wągry pozwolą nam zadbać o cerę z problemami, bez obaw że sztuczne składniki podrażnią naszą skórę.

Dodaj komentarz