Jak zadbać o nasze dłonie zimą?

Jak zadbać o nasze dłonie zimą?

Zima to trudny okres dla naszej skóry, szczególnie dla twarzy i dłoni, których często zapominamy zabezpieczyć przed mrozem. Co robić by nasze dłonie nie cierpiały? Jak uchronić ich delikatną skórę przed przesuszeniem, odwodnieniem i pękaniem?

Dlaczego dłonie stają się tak wrażliwe zimą?

Nasze dłonie i ich skóra potrafią znieść wiele, ale zima i srogie mrozy nawet je potrafią pokonać. Na dłoniach znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych, za to sporo potowych. Tych pierwszych jest niewiele żeby zapewnić nam pewny chwyt i dobre czucie. Cienka warstwa łoju jest dodatkowo zmywana z każdym myciem rąk, szczególnie z użyciem detergentów. Duża ilość gruczołów potowych sprawia z kolei, że przez ręce „ucieka” ogromna ilość wody, przez co szybko stają się one przesuszone i szorstkie.

3 zasady dbania o dłonie zimą

  1. Regularne nawilżanie

Krem nawilżający zimą to obowiązkowy element wyposażenia każdej damskiej torebki, ale przy sobie zawsze powinni mieć go również panowie. Pamiętaj, że każde mycie rąk uszczupla Twoją naturalna barierę ochronną na dłoniach. Po każdym myciu smaruj dłonie kremem, by ułatwić im regenerację i odtworzenie ochronnej warstwy płaszcza lipidowego.

  1. Noś rękawiczki

Rękawiczki, to prosty, choć bardzo niedoceniany gadżet. Chronią nasze dłonie nie tylko zimą, ale również podczas sprzątania, czy prac ogrodowych. Rękawiczki stanowią dodatkową, mechaniczną barierę pomiędzy naszymi dłońmi, a światem zewnętrznym, dzięki czemu nie są one bezpośrednio narażone na zagrożenia z zewnątrz.

  1. Zrób domowe SPA dla dłoni

Raz w tygodniu warto swoim dłoniom poświęcić odrobinę więcej uwagi. Tu podstawą będzie peeling, który usunie martwy i uszkodzony naskórek. Dzięki takiemu zabiegowi stosowane kosmetyki pielęgnacyjne będą się znacznie lepiej wchłaniały, a nasze starania szybciej przyniosą efekty.

Metionina, czyli wspomóż produkcję antyoksydantów

Kondycja naszej skóry w dużej mierze zależy od naszej diety. Żadne kosmetyki stosowane zewnętrzne nie przyniosą pożądanych efektów, jeżeli nie będziemy dostarczać skórze składników budulcowych, które może wbudowywać w swoje ściany by być zdrowa, miękka, elastyczna i odporna na uszkodzenia. Jedną z takich substancji, które powinniśmy dostarczać jest metionina. To egzogenny aminokwas, który uczestniczy w wielu reakcjach w naszym organizmie, szczególnie tych związanych z procesami regeneracji. Aminokwas ten jest konieczny do syntezy glutationu, jednego z naszych najsilniejszych antyoksydantów, które pomagają nam zachować młodość. Żeby zauważyć na skórze korzystne efekty stosowania, metionina musi być zażywana w dawce 20mg na kilogram masy ciała przez około pół roku.

1 Comment

Dodaj komentarz