Testy na prawo jazdy kat B

Testy na prawo jazdy kat B

Każdy kandydat na kierowcę kategorii B powinien wiedzieć jakie prawa daje mu to uprawnienie. Jeśli posiadasz taką kategorię prawa jazdy, możesz prowadzić pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony (na przykład samochód osobowy), z wyjątkiem autobusu i motocykla. Możesz też prowadzić zespół pojazdów, gdy pojazd do 3,5 tony połączony jest z lekką przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg. Kierowcy kategorii B mają też prawo kierować pojazdem przewidzianym dla kategorii AM.

W przypadku gdy zdasz dodatkowy egzamin praktyczny i otrzymasz odpowiedni dodatkowy wpis w dokumencie prawie jazdy, zdobędziesz prawo do kierowania zespołem pojazdów złożonym z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz przyczepy, należy pamiętać że łączna dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów nie może przekroczyć 4250 kg.

Kontrowersyjne uprawnienia kierowców kat. B

Co ciekawe i w ostatnich latach bardzo kontrowersyjne, jeśli posiadasz prawo kategorii B możesz prowadzić ciągnik rolniczy, mimo że nie musisz mieć pojęcia o jego obsłudze, prowadzeniu, zasadach bezpiecznego przemieszczania się po drogach. Taki ciągnik może ważyć wiele ton, a ten niepoważny przepis obowiązuje tylko w Polsce. Podobnie jest z pojazdami wolnobieżnymi, możesz je również prowadzić jeśli zdobyłeś prawo jazdy na samochód osobowy. Tylko w Polsce masz prawo prowadzić zespół pojazdów składający się z ciągnika lub walca i lekkiej przyczepy. Kierowcy tacy nabywają też prawo do prowadzenia pojazdu motocyklowego o pojemności 125 cm sześciennych jeśli posiada prawo jazdy trzy lata.

Gdzie nauczyć się testów na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy kat B są dostępne do nauki i sprawdzania wiedzy na stronie http://e-testy.edu.pl/. Zamieszczono tam wszystkie aktualne państwowe pytania egzaminacyjne. Więc jeśli chcesz uczyć się teorii przez internet, polecamy stronę.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *